A zase ten Klínovec – tentokrát už potřetí

20.06.2018

Třetí víkend v červnu jsme opět strávili pohybem a sebepoznávním v Loučné pod Klínovcem, v hotelovém komplexu Star. Všichni, kdo s námi jezdí pravidelně ví, že naše pobyty jsou vždy zaměřené tématicky. Tentokrát jsme zvolili téma kontrastů. Výbušná síla a, jako její protipól, vnitřní klid.

Každé ráno jsme zahájili ještě před snídaní půlhodinovou rozcvičkou, aby nám pak lépe chutnalo a nastartovali jsme naše těla i mozky na další aktivity.Sobotní budíček byl klidnější, věnovali jsme se protahování a trénování postřehu, který jsme pak potřebovali celý den, jak při pohybových aktivitách, tak při učení se pravému vnitřnímu klidu.

Naopak v neděli jsme zahájili ráno velmi svižně a to intervalovým během pro nastartování metabolismu. Celkově jsme se v pohybu soustředili na rozvoj a sílu našich svalů a koordinaci těla. Zařadili jsme trénink postřehu, pravolevou orientaci, koordinaci pomocí čtyřnohého pohybu, zahráli jsme si několik kol přehazované s medicinbalem a kromě již zmíněného sprintu jsme absolvovali i malý kruhový trénink. Našim úkolem bylo nejen vyzkoušet své možnosti a o trochu posunout hranice toho, co naše tělo umí zvládnout, ale i všechny disciplíny dokončovat a nevzdávat se.

A abychom trénink naší výbušné síly ještě více znásobili, připravili jsme si pro všechny zúčastněné i překvapení v podobě tréninku boxu. My dva jsme se pochopitelně těšili předem, ale nadšení, jaké zavládlo po otevření tajemného modrého pytle plného boxovacích rukavic, bylo nepopsatelné. Všichni se pustili do tréninku s maximálním nasazením a přestože jsme si na nedělní box vyhradili celé dopoledne, utekl nám čas do oběda jako voda.

Každý náš pobyt rozdělujeme vždy na dvě části a tou druhou je starost o naši duši a o rozvoj psychické pohody. A stejné to bylo i tentokrát. Zaměřili jsme se na sebepoznávání našeho vnitřního klidu, na rozdíl mezi uklidněním v hlavě a na pravý vnitřní klid v duši. Zkoušeli jsme se do klidového stavu dostat a uvědomit si, jak je vnitřní klid a pohoda důležitý pro naši psychickou i fyzickou rovnováhu. Ukazovali jsme si, kde má každý z nás v klidové zóně rezervy, které může rozvinout a pracovat na nich a povídali jsme si i o tom, jak náš neklid působí na náš život a rozhodování. Meditovali jsme, hodně jsme se smáli a užívali si po trénincích zaslouženého klidu plnými doušky.

A po práci jsme si dali dobré jídlo, vířivku, trochu vínka, jako povolený doping a užívali si ve vzájemné dobré společnosti. Takže náš víkend se opravdu vydařil a těšíme se už teď na srpen, kdy jedeme znovu.

Tak ať žije Klínovec!