Parkour Training

05.11.2016

"Move It!"... Nebo možná "move it", abychom byli fit! A aby nás to těšilo... Jeden z duchovních otců pohybu, Ido Portal, když mluví o schopnosti se hýbat, říká:"... hýbej se, nebo o schopnost pohybu přijdeš!" ("Use it or lose it!"...to se strašně špatně přákládá). Upřímně, my až zas tak striktní nejsme. Ano, zbožnujeme pohyb, hru i zkoumání vlastních fyzických možností. Ale nemyslíme si, že je nutné se nutit k pohybu na základě hrozby ztráty určitých schopností. Podporujeme poznávání vlastního těla, porozumění, radost a dosažení vlastních cílů.

Já sám jsem nedávno vstupil na svou cestu a nejsem schopen pospat to nadšení, které přicházelo na každém kroku, který jsem na své cestě postoupil. Ať už to byl nový sport, nová aktivita, nový přístup, vědomost nebo noví lidé se společnými zájmy, byl jsem nadšený a zjitil jsem, že tohle jsem opravdu já, že to je to, v čem jsem dobrý, že to je to, co vlastně chci dělat. A protože tohle všechno je jedna dlouhá cesta učení, poznání a zkušeností, zatím se neplánuji zastavit.

Nevím, jestli jste měli možnost se podívat na naše stránky movefit.eu. Pokud ano, možná jste se dostali i do naší sekce přátel a inspirace. Jednou z hlavních inspirací v mém profesionálním životě, pokud se pohybu týče, jsou mí přátelé z Parkour Generation. Parkour byl vždy něco, co jsem chtěl zkusit, létat jako ti kluci (a holky) na Youtube - ta ladnost, ta provázanost, ta duševní a fyzická zdatnost i ta nezapomenutelná moudrost a skromnost těchto užasných atletů. 

Měl jsem to štěstí a potěšení se s nimi setkat a trénovat, a musím říci, že mě opravdu inspirovali k tomu, abych poznal víc o tak komplexním pohybu i životním stylu. Takže, abych se dostal k tomu, proč vlastně píšu tenhle příspěvek. Podnikám další velký krok na své cestě, přístí dva víkendy strávím v Londýně na speciálním tréninkovém programu Parkour Generation. A jsem nadšený... Budu létat!

Věřím, že budu schopen nové znalosti a zkušenosti brzy aplikovat, abych i vám pohohl k pohybu, který vám přinese radost i výsledky, které očekáváte.

Tom, Move(F)It!