Děti a pohyb I.

19.07.2018

Červenec se přehoupl do druhé poloviny a tím se blíží i termín našeho příměstského tábora. I z tohoto důvodu vám přinášíme první ze série článků zabývající se dětským pohybem, a to opět jak po stránce fyzické, tak i po stránce psychické.

V našich pohybových plánech jsme se vždycky snažili soustředit se také děti. Od září budeme mít v naší tělocvičně pravidelné aktivity zaměřené právě na děti a letos o prázdninách jsme pro ně připravili příměstský tábor na konci srpna v Plzni Doudlevcích, kde se budeme věnovat rozvoji všestranného pohybu, výuce tenisových dovedností a také dětské psychice.

Ale začneme pěkně od začátku, tedy od narození dítěte. Od prvního dne, kdy přijde váš chlapeček nebo vaše holčička na svět, se miminko pohybuje. Všechno vnímá, samo pozná, kdy má hlad nebo se cítí nekomfortně. Tyto instinktivní návyky máme vrozené právě tak, jako přirozenou touhu se hýbat. Ať už mluvíme o tom, když miminka začínají lézt, stoupat si a posléze i chodit. Chtějí se hýbat, protože pohyb jim přináší poznání v podobě nových vjemů ve svém okolí, ale i poznávání svého vlastního těla.

Proto jsou děti v pohybu šťastné, a proto je dobré je v pohybových aktivitách co nejvíce podporovat. Pohyb je naučí poznávat svět, své vlastní tělo, naučí je vyhrávat i prohrávat a v neposlední řadě je dokáže zklidnit i motivovat.

Pod vedením rodičů a trenérů má tak každé dítě obrovskou šanci udržet si v sobě radost, klid, rozvíjet sebejistotu, naučit se pohybem kompenzovat stres a zdravě růst a vyvíjet se.

Pro každé dítě je samozřejmě důležité vybrat pro něj tu správnou pohybovou aktivitu, která je pro jeho tělo i povahové vlastnosti nejlepší. S tím vám u nás v Move(F)it! dokážeme poradit. Právě tak jako se věnujeme tomu, aby vaše dítě neztratilo z pohybu radost, aby nebylo přetrénované a nešťastné, že musí a aby se nestalo nástrojem úspěchu dospělých. Protože pohyb je radost a při správném přístupu i láska na celý život.

A pokud vás zajímá téma, jak správně vybrat pro své dítě pohybové aktivity, tak aby odpovídaly fyzickému i psychickému založení vašeho dítěte, pozorně nás sledujte, protože na toto téma vám za pár dní poví více náš pohybový kouč Tomáš.

Helča - Move(F)it!

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Napište nám!