Naší náplní je pohyb, jeho fyzická i psychická stránka, a zdravý životní styl. V rámci našich programů pracujeme s dospělými i dětmi, s jednotlivci i skupinami, se sportovními kluby i firmami v rámci aktivit pro zvýšení výkonnosti týmu.

Tomáš Aulický

Aktivní jsem už od dětství. Vyzkoušel jsem leccos, bohužel málokdy s valným výsledkem. Takže jsem se mohl stát jedím z těch dětí, které sport a pohyb opustí a vrátí se k němu až ve středním věku jako lék na vysoký krevní tlak nebo růst BMI. Nicméně já jsem si cestu zpět ke sportu našel velice rychle a konečně jsem objevil několik odvětví sportu, kde se uplatnily některé z mých doposud skrytých sportovních kvalit.

Výčet sportů, které jsem si od dětsví vyzkoušel je relativně dlouhý - od juda, házené, plavání, lyžování a vodního póla, až po freediving, squash, americký fotbal, tenis, golf nebo Parkour (v mém případě ten bez koní). Mnoho z těchto sportů aktivně provozuji i dnes, ale to, co mi sport a pohyb opravdu dává, jsem zjistil až v okamžiku, kdy jsem se začal v oblasti pohybu a funkce lidského těla vzdělávat.

Absolvoval jsem pohybové kurzy Ido Portala, trenérské školení společnosti Wild Fitness (GB) a získal jsem kvalifikaci osobního trenéra (akreditovaný EREPS). A protože ani to mi nebylo dost, získal jsem kvalifikaci Parkour Fitness Specialist (GB) a kondičního trenéra (Level 4 Strength and Conditioning). Ale vím, že oblast pohybu, sportu a lidského těla je složitá a naše poznání se stále rozvíjí a prohlubuje. Proto stále pokračuji ve svém dalším vzdělávání a poznávání.

Mojí vášní je funkčnost lidského těla a efektivita pohybu. Při své činnosti se zaměřuji především na zlepšování pohybových vzorů, koordinace těla a obnovu funkční rovnováhy těla, způsobenou fyzickou i psychickou zátěží. Výsledkem pak je zvýšená sportovní výkonnost, snížení rizika úrazu, radost z návratu k pohybu nebo celkový posun jedince po fyzické i psychické stránce.

Helena Skořepová

Jako psychoterapeut a kouč pracuji už 16 let. Psychologii, terapie, koučování, metodiku EFT, základy celostní medicíny a práci s energiemi jsem studovala na švýcarské universitě v Zurichu. Ale nejvíce zkušeností, dovedností a inspirace mi přinesla až samotná práce s mými klienty.

Díky nim jsem pochopila, že všechny složky našeho života se prolínají, že nemoci neexistují bez psychické příčiny a že naše fyzické výkony a dovednosti se odvíjí od momentálního psychického rozpoložení.

A to je i jedním ze základních stavebních kamenů naší společnosti Move(Fit). Pohyb, cvičení a sport pro mě nejsou jen otázkou fyzických schopností těla, ale věnuji se i psychickému rozvoji osobnosti. Tak, aby naše tělo fungovalo v rovnováze s naší myslí. Tím pádem dochází k odblokování zažitých vzorců myšlení, které nazýváme emoční kódy a posouváme se. A to nejen psychicky, ale také fyzicky.

Mým úkolem je otevřít lidem mysl, aby lépe vnímali své pocity, aby pochopili, co jim říká jejich fyzické tělo a aby uvěřili ve svou vlastní sílu a jedinečnost.

Přestat se bát pohybu, jak psychicky, tak i fyzicky, nám přináší uvolnění, uklidnění a posun kupředu. Pak lépe zvládáme všechny životní situace, jsme připraveni na stres a dokážeme se mnohem lépe orientovat i v našich životech. Propojíme se sami se sebou, získáme větší klid a nadhled, pochopíme sami sebe a dovolíme si být tím, kým být chceme. Pak není potřeba být asertivní ani zvyšovat si sebevědomí. Tímhle jedinečným způsobem propojení těla a duše se vrátíme sami k sobě. Tam, kde máme být. Na svou vlastní svobodnou cestu, která nás povede tím správným směrem.